THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Míchat, míchat, míchat a zase míchat. Prát to tam hlava nehlava, zkoušet všechno možné a on se výsledek určitě dostaví. Hledat nové cesty divokým, ale přesto promyšleným způsobem je disciplína, ve které už toto kvarteto dvakrát uspělo a potřetí by se tak mělo stát v momentě, kdy se takříkajíc láme chleba.
Výsledný mix tak velice věrně odpovídá představě čerstvého moderního popu, který se nebojí ukrojit si pořádný krajíc ambicí.
Nezbytný proces zrání od rozšafného hudebního tělesa plného mladického elánu do vkusné, avšak nikoliv stále příliš usazené a "starosvětské", popové kapely pro přemýšlivější posluchače je momentálně možná v té nejlepší fázi. VAMPIRE WEEKEND se ještě stále nechtějí vzdát své mladické pobláznenosti, ale přitom už oběma očima pošilhávají po, řekněme, serióznějších způsobech tvůrčího vyjádření.
Výsledný mix tak velice věrně odpovídá představě čerstvého moderního popu, který se nebojí ukrojit si pořádný krajíc ambicí. To platí jak pro nálady a rytmické pojetí jednotlivých skladeb, kdy skupina s jistotou pálí tu roztančený marš, tu pro změnu zase srdceryvný popěvek, po němž se bezostyšně ujme slova elektronikou nadopovaný rock`n`roll, a stejně tak pro produkční stránku věci. Aranžmá písní hýří bohatou sytostí odstínů různých barev elektroniky, z jejíž lůna tu a tam probleskne hřejivý zvuk rytmické a basové kytary.
Právě jistota, s jakou se Američanům daří kočírovat celý ten uragán nápadů a myšlenek, jež nám chtějí na krátké ploše jednoho alba sdělit, prozrazuje, že v tomto případě máme stále tu čest s kapelou na vzestupu, schopnou se na zaslouženém výsluní ještě pár dalších nahrávek ohřát. Pokud bude někdo i nadále vymýšlet skladby jako "Hannah Hunt" anebo třeba "Ya Hey", nemám o v poslední době tolik zkoušený (nutno říci, že zaslouženě) hudební průmysl ty nejmenší obavy.
7,5 / 10
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.